APK Oyun ve Uygulamalar Nasıl Kurulur?

Bir Android işletim sistemli akıllı telefonunuz veya tabletiniz varsa, APK dosyasını büyük ihtimalle duymuşsunuzdur ve muhtemelen bir APK'nın ne olduğunu merak etmiş olursunuz. APK, telefonunuza Google Play kullanmadan uygulama ve oyun kurabilmenize olanak sağlar. İsterseniz de Google Play'de olmayan güzel uygulamaların APK dosyalarını indirerek telefonunuza kurabilirsiniz. Rehberimizde APK dosyalarının ne olduğunu, nasıl indirileceğini ve son olarak nasıl yükleneceğini öğreneceksiniz.

Android cihazınız yalnızca Google Play Store'dan uygulamalar yüklemenize izin verir. Başka bir yerde yazılım yüklemek için, üçüncü parti kaynaklardan yüklemeyi etkinleştirmeniz gerekir. Yani "Bilinmeyen Kaynaklar" ayarını etkinleştirin.

  • Ana Ekran'dan Ayarlar >> Daha fazla seçeneğine gidin.
  • Güvenlik >> Cihaz yönetimi bölümüne gidin.
  • "Bilinmeyen Kaynaklar" bölümünü aktif edin.
Bilinmeyen kaynaklar nasıl açılır

Bu, Play Store dışındaki kaynaklardan uygulamalar yükleyebilmenizi sağlar.
Bunu, Android modellerine göre ayarlamanız gerekebilir. Bazı kullanıcılar için Ayarlar -> Güvenlik bölümüne gidin ve Bilinmeyen Kaynaklar'ın işaretli olduğundan emin olun. Bazen uygulamaları indirmiş olmanıza rağmen kuramazsınız.

Play Store dışındaki apk dosyalarını kurmak için Bilinmeyen kaynakları kontrol ettiğinizden emin olun.

Neden "Bilinmeyen kaynaklardan" uygulamalar indirmek zorundayız?

Bir güncelleme olduğunu biliyorsanız, ancak Play Store henüz cihazınıza bu güncellemeyi getirmemişse, tek yapmanız gereken beklemek. Ayrıca, Play Store'dan uygulama indirmek istiyorsanız, ancak bölgesel sınırlamaları aşmak için APK'yi manuel olarak indirmeniz gerekir ve bu uygulamaları kurmak için de bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin vermelisiniz. ApkAra.com, apk dosyalarını bölge kısıtlaması olmaksızın sitede bulundurur. Nerede olursanız olun, uygulamalarınızı buradan indirebilirsiniz.

Keşfet
Son 24 Saatte En Çok İndirilenler